Jak dowiedzieć się kto do mnie dzwonił?

Jeśli nasz telefon komórkowy brzęczy, zwyczajnie go odbieramy. Jednak często nie mamy pojęcia, czy możemy to na pewno zrobić, ponieważ obcy jest nam numer telefonu, jaki wyświetla się na ekranie. Zwykle chcemy odkryć właściciela obcego numeru, dlatego odbieramy telefon, a wtedy sygnał często się urywa. Możemy mimo tego w inaczej poznać dzwoniącego rozmówcę. Jak to zrobić?

Po pierwsze, zaniechajmy przeglądania ksiąg z numerami, gdyż one już od lat nie wypełniają swoich funkcji. Dobrze zrobimy, gdy skorzystamy z sieci i z nią dowiemy się, do kogo należy ten numer. W wirtualnej przestrzeni znajdziemy dziś odrębne strony wirtualne, które zajmują się jedynie numerami telefonów – poznają je, określają i zaznaczają, do kogo one mogą należeć. Wejdźmy koniecznie na tego typu witrynę i potem wklepmy do jej rubryki numer, który ciągle do nas wydzwania. Bardzo możliwe, że błyskawicznie dostaniemy odpowiedź zawierającą informacje na temat konkretnego numeru. Warto zauważyć, że tego typu portale są uzupełniane nie tylko przez ich właścicieli, ale także przez zwykłych internautów. To oni oceniają numery, piszą, do jakiej osoby one mogą należeć i zaznaczają, czy będą one niegroźne. My również możemy publikować wiadomości o nietypowych właścicielach numerów, by w jakimś sensie uprościć życie innym osobom. Na pewno powinniśmy tak działać właśnie w Internecie.

Jeśli więc wciąż nie mamy pewności, co to za numer dzwonił, postarajmy się zwyczajnie znaleźć go dzięki sieci. Mnóstwo portali internetowych pokaże nam konkretnie, kto może być właścicielem takiego numeru, więc powinniśmy jedynie skorzystać z tych stron. Róbmy to za każdym razem, gdy będziemy się zastanawiać, czy możemy spokojnie odebrać swój telefon. Dobrze w końcu zawsze być ostrożnym.

Sposoby na poznanie kto telefonował

Telefony komórkowe pojawiły się na rynku już mnóstwo miesięcy temu, a mimo tego wciąż są wyjątkowo popularnymi urządzeniami. Wszyscy telefonują z nich niemalże bezustannie, by porozumieć się ze znajomymi, wysłać im sms-a lub usłyszeć znajomy głos. Jednakże nawet popularne komórki są czasami jakimś zagrożeniem, ponieważ z nich korzystają również oszuści i naciągacze. To oni telefonują z nieznanych nikomu numerów, które jednak da się w miarę szybko rozpoznać co to za numer.

Oczywiście najłatwiej byłoby zadzwonić pod wybrany numer, jednakże często taki czyn nie będzie zbyt efektywny. Jeżeli on nie działa, ponieważ dana osoba nie odbiera, trzeba inaczej sprawdzić, do kogo należy ten numer. Czasem trzeba więc wklepać numer do wyszukiwarki wirtualnej i zajrzeć potem na różnorodne strony, by poznać dzwoniącego. Istnieją już nawet specjalistyczne witryny wirtualne, które skupiają u siebie niemalże wszystkie podejrzane numery, piszą o nich i stawiają im noty. Każdy powinien z tych stron skorzystać, a także własnoręcznie napisać recenzję o niebezpiecznym numerze. A jeżeli jednak taka witryna nie posłuży jakiejś osobie, a tę osobę dalej będą martwić głuche telefony, w każdej chwili może ona udać się na policję. W skrajnych momentach na pewno warto tak zrobić, by dowiedzieć się, co to za numer dzwonił oraz poznać tożsamość obcego rozmówcy. Nękające telefony nigdy nie mogą być w końcu niczym przyjemnym, dlatego warto z nimi zawalczyć.

W obecnych latach niemalże wszystko da się już spokojnie załatwić. Nawet teoretycznie nieznane numery da się błyskawicznie rozpoznać, aby ocenić, czy będą one na pewno bezpieczne. W tym celu należy odwiedzić odpowiednią stronę internetową, zadzwonić pod konkretny numer albo nawiązać kontakt z komendą.