Czy warto zamieszkać w aparthotelu?

Obecnie na rynku bardzo popularne stają się aparthotele. Wiele turystów, czy to z Polski, czy z zagranicy, stawia właśnie na taką formę noclegu. Co właściwie nimi kieruje i dlaczego aparthotele są tak często wybierane?

Czym jest aparthotel?
Słysząc pojęcie aparthotel, od razu wiemy, że chodzi o branżę turystyczną. Zamiennie używa się także innego zapisu, jak apart hotel czy apart-hotel. Ujmując prosto, to wynajem apartamentów w systemie hotelowym. Zazwyczaj apartamenty w aparthotelu wynajmuje się na krótszy czas, niż zwykłe apartamenty. Mogą to być doby. Najczęściej przyjmowanym okresem są 2 lub 3 doby. 
Aparthotel oferuje nam do dyspozycji cały apartament. Obecnie standardem jest już mieszkanie z łazienką oraz kuchnią bądź aneksem kuchennym. Często jest już ono w pełni wyposażone. Możemy w nim zupełnie swobodnie przygotowywać posiłki, ponieważ kuchnia zawiera patelnie, garnki, sztućce oraz zastawę. Do niektórych apartamentów przynależy niekiedy taras lub garaż. 

Dla kogo przeznaczony jest aparthotel?
Rynek aparthoteli skupia się przede wszystkim na turystach. Wszelkie rodziny z dziećmi, grupy znajomych są mile widziane. Aparthotel kieruje swoją ofertę również do pracowników podczas delegacji czy szkoleń. Często to wygodne rozwiązanie dla firm, które zapewnia komfortowe zakwaterowanie przy rozsądnych warunkach. Luksusowe warunki oraz spokój pozwalają wypocząć i cieszyć się pobytem. 

Jak to wygląda w Polsce?
Aparthotele dopiero stają się popularne w naszym kraju i zapewne jeszcze trochę czasu upłynie, zanim będziemy z nich korzystać tak jak za granicą. Już od późnych lat 80. XX wieku tworzono sieci apartamentów w Polsce. Aparthotele umieszczane są zazwyczaj w luksusowych, nowoczesnych apartamentowcach. Ich lokalizacja nie jest przypadkowa. To zwykle doskonale wybrane lokalizacje, blisko wszelakich turystycznych atrakcji. Najczęściej budowane są nad morzem, w rejonach górskich, na Mazurach oraz w takich dużych i cenionych miastach jak Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław. 

Z całą pewnością warto sprawdzić, czy odpowiada nam koncepcja aparthotelu. W takim apartamencie mamy szansę poczuć się jak we własnym mieszkaniu, jednocześnie mogąc skorzystać z dodatkowych atrakcji, które często są dostępne w aparthotelu. Przetestujmy i sami oceńmy!